Menü için tıklayınız

İzmir Veteriner Hekimler Odasından Açıklama

İZMİR VETERİNER HEKİMLER ODASINDAN AÇIKLAMA
30 Haziran Perşembe günü Basında yer alan ve Seferihisar Belediyesi tarafından hayvan katliamı yapıldığına dair iddialarda da görülmüştür ki konuyla ilgili hiç bilgisi olmayan insanlar yine sosyal medyayı ayağa kaldırmıştır.
Tarih: 2.7.2016 00:01:07

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sosyal medyada Seferihisar Belediyesinin katliam yaptığına dair haber yorumlarının altında “İnsanlar için var, hayvanlar için neden barınak yapmıyorlar” ifadelerinin bile olduğu görülmektedir. Oysa Seferihisar Belediyesi kendi bütçesi yetmediği halde kampanya başlatarak özverili çalışmalarla sivil toplum kuruluşlarının da desteğini alarak oldukça güzel bir Geçici Hayvan Bakımevi yapmıştır ,detayları ortaya çıkmadan ilgili kurumlar tarafından yapılan incelemeler devam ederken bu tip haberlerde bilinçsizce yapılan yorumlar haberden daha üzücü olmaktadır. 
          Seferihisar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada da belirtildiği gibi hayvan ölümlerinin ne zaman ve kimler tarafından yapıldığı belirlenememiştir.Soruşturmalar devam ederken  ancak ne yazık ki yine ilk akla gelen Belediye olmuştur. 
            Veteriner Hekimler Odası olarak biz de toplu hayvan katliamlarına dair olayları kınıyoruz. Kim yada kimler olursa olsun en ağır ceza ile cezalandırılmasının gerektiğini savunuyoruz. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunun artık değişmesi gerektiğini belirtiyoruz. Sorumluların bulunması için de olayın takipçisi olacağımızı bir kez daha vurguluyoruz. 
 
 
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu