Menü için tıklayınız

İzmir Veteriner Hekimleri Odası’ndan bir ilk

İzmir Veteriner Hekimleri Odası’ndan bir ilk

İzmir Veteriner Hekimler Odası, klinisyenlerin, egzotik ve yaban hayvanlarını tedavi ettiklerinde alabilecekleri ücretleri 2018 tarifesine ekledi.

 
23 Ocak 2018 Salı, 17:17
İzmir Veteriner Hekimleri Odası’ndan bir ilk

 

İzmirli Veteriner Hekimler yaban hayatına dikkat çekmek amacıyla klinisyen meslektaşları için hazırladığı 2018 yılı ücret tarifesine yaban hayvanlarına yönelik hizmetleri de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamasında Başkan H. Gökhan Özdemir, “İlimiz yaban hayatı açısından çok zengin ve çeşitliliğe sahip. Vatandaşlarımız da bir o kadar duyarlı. Ancak yaralı yaban hayvanlarının tedavileri için kamunun olanakları bazen yetersiz kalabiliyor. Bu amaçla yıllardır yaban hayatına destek veren, bu konuda uzmanlaşmış klinisyen meslektaşlarımız var. Biz bu konuya dikkat çekmek ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla ev ve süs hayvanları ve çiftlik hayvanlarına yönelik tedavi ücretlerinin yanında egzotik ve yaban hayvanları diye de bir başlık açtık” dedi

Amaçlarının yaban hayatına yönelik hizmet veren klinisyenleri teşvik etmek ve bu konuda daha çok Veteriner hekimin hizmet vermesini sağlamak olduğunu belirten Başkan Özdemir, bu şekilde kamu kurumlarına da katkı koyacaklarını belirtti. “Böylelikle kendi bünyesinde Veteriner hekim olmayan ya da uygun yer ve gerekli ekipmana sahip olmayan kamu kurumları bu konuda daha masraflı yatırımlar yapmak yerine hizmet alımı yapmak üzere klinisyen meslektaşlarımızdan yararlanarak yaralı yaban hayvanlarını yerinde tedavi ettirme şansına sahip olabilecekler” diyen İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı, yaban hayatın doğal dengeyi korumak adına önemli olduğunun ve herkes tarafından duyarlılık gösterilmesi gerektiğinin de altını çizdi.