Menü için tıklayınız

Hayvan dostlarımızla çekilmiş fotoğrafları paylaşalım

İzmir Veteriner Hekimleri Odası’ndan Çağrı

Hayvan dostlarımızla çekilmiş fotoğrafları paylaşalım

 
03 Ekim 2018 Çarşamba, 19:07
 

Bu yıl 4 Ekim’de farkındalık oluşturmak amacıyla İzmir Veteriner Hekimleri Odası sosyal medyada etkinlik başlattı. Öncelikle Veteriner Hekim üyeleri ile başlatılan etkinlikte #birliktedahagüzel sloganıyla tüm Veteriner Hekimler hayvan dostlarımız olan hastalarıyla çekilmiş fotoğraflarını paylaşacaklar.

Tüm hayvan severlerin de özellikle yetkililere ulaşabilmek ve hayvan haklarına dair beklenen yasal düzenlemeleri hatırlatmak adına paylaşımlarıyla katkı koymasını bekliyorlar.

İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir, “Hayvanları Koruma Kanunu’nun uygulayıcısı Bakanlık artık Tarım ve Orman Bakanlığıdır”diyerek, daha güçlü bir teşkilat yapılanmasına sahip olan Bakanlığın, bir an önce taşra teşkilatını oluşturmasının hayvan haklarına ilişkin uygulamaların da hız kazanmasını sağlayacağı konusunda umutlu olduklarını dile getirdi.

Başkan Özdemir; yıllardır yasayı yeterli sayıda Veteriner Hekim personeli olmaksızın yürütmeye çalışan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün artık Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı etkin ve daha çok imkâna sahip bir Genel Müdürlük yapılanması ile yürütmesinin mümkün olduğunun altını çizdi.

“Artık hem sahipsiz hayvanlarımız hem yaban hayatındaki hayvanlarımız hem de gıda amaçlı yetiştirilen hayvanlarımızın hakları ve refahları tek elden çok daha sağlıklı bir şekilde savunulabilecektir” diyen Başkan  Özdemir, bu sürecin aceleye getirilmeden konunun tüm paydaşları ve deneyimli isim ve kuruluşların desteği ile doğru bir şekilde yönetilmesi gerektiğini hatırlattı.

İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak “Birlikte daha güzel” vurgusu ile, hayvanları sevmediğini düşünen insanları da hayvanlara ve haklarına saygı göstermeye davet ediyoruz diyen Özdemir, Veteriner Hekimler olarak hayvan hakları en az kendi özlük haklarımız kadar vazgeçilmezimizdir.

Başta yetkililer olmak üzere herkesi duyarlılığa davet ediyoruz dedi.