Menü için tıklayınız

27 Nisan Dünya Veteriner Hekimler Günü İzmir’de Kutlandı

İzmir Veteriner Hekimleri Odası 27 Nisan Dünya Veteriner Hekimler Günü dolasıyla bir kutlama etkinliği düzenledi. Etkinliğe İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kontrol Laboratuvar Müdürü, Enstitü Müdürü, Havalimanı İzmir Veteriner Sınır Noktası Müdürleri, Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği Yetkilileri, 9 Eylül Üniversitesi Rektörlük Genel Sekreteri ve birçok veteriner hekim katıldı.

Yapılan etkinlikte katılımcılar kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı öncesi İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir açıklamalarda bulundu. Özdemir, açıklamasına her yıl bir temanın belirlendiğinden ve bu yılın temasının da ‘Aşılama’ olduğunu hatırlatarak başladı. Özdemir konuşmasında, Türk Veteriner Hekimler Birliği’nin Ankara’da düzenlenen etkinliğinde İzmir Veteriner Hekimler Odası üyeleri İrfan Özüdoğru ve Arzu Temizyürek’in ‘Mesleğe Katkı Ödülü’ne’ layık görüldüğünü belirtti. İrfan Özüdoğru’nun yaptığı çalışmalar ve karikatürlerle sergisinin açıldığından bahseden Özdemir; Veteriner Halk Sağlığı Grubu Üyesi Arzu Temizyürek’in ise ABD’ye gidip bu konuda çalışan ilk Türk veteriner hekim olduğuna dikkat çekti.

Gökhan Özdemir: “Fiili hizmet zammı hala bizde değil. Sağlık sınıfı kabul ediliyoruz ama sağlık sınıfına ilişkin haklarımızı alamıyoruz. Tarım Bakanlığı’nın ‘Tarımda Milli Birlik Projesi’ kapsamında düzenleyeceği şurada biz veteriner hekimlerin katkısının çok değerli olduğunu belirttik. Şu’rada yer almak için resmi başvuruda bulunduk.” diye belirtti. Burada olduğunuz için gerçekten çok mutluyum hepiniz hoş geldiniz diyerek sözlerine son verdi.

 

Kahvaltının ardından İzmir Cumhuriyet Meydanı’na geçen veteriner hekimler, İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir’le birlikte Atatürk Büstüne çelenk takdim etti. Takdimin ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra etkinlik sona erdi.