Menü için tıklayınız

Veteriner Hekimler Odası ;' İzmir'de Orman Yangınları İçin Yardıma Hazırız'

EGEOLAY/İzmir Veteriner Hekimleri Odası açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada;
 

Güzel İzmir’imizde farklı noktalarda olmak üzere başlayan orman yangınları hepimizin canını yakmıştır.
Toplamda yangının 500 hektar kadar bir alanda etkili olması, Karabağlar, Menderes, Seferihisar ilçelerindeki orman varlığımızda, kırsal yaşamda hatta belli bir kentsel alanda kaybımız olması üzücüdür. Dileriz yangınlar en kısa sürede kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları gerçekleştirilebilir.

Bu süreçte orman yangınları nedeni ile mağdur olan yaralı yaban hayvanları için elimizden gelen katkıyı koyacağımızı belirtmek istiyoruz.

Her zaman hatırlattığımız gibi; yanan sadece ormanlarımız değil, kaybımız da sadece hektarlık alanlar değil. Kaybettiğimiz doğal varlığımızın içinde yaban hayatının üyesi ve bizlere emanet canlılar da var. Biz Veteriner Hekimler olarak bu zor zamanda, yangınla mücadele sırasında yaralanmış olan yaban hayvanlarına ilk müdahalelerini yapmak amacıyla gönüllü klinisyen meslektaşlarımızla yardıma hazırız.

2011 yılından bu yana her yıl Dünya Veteriner Hekimler Günü’nde Ege Orman Vakfı ile yaptığımız protokol doğrultusunda fidan dikme etkinliği gerçekleştiren bir meslek kuruluşu olarak, Tarım ve Orman Bakanı Sayın PAKDEMİRLİ’nin ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER’in bizzat takip ettiği yangın söndürme çalışmalarında emeği geçen herkese geleceğimiz ve tüm canlılar adına teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyoruz.