Menü için tıklayınız

Veteriner Hekimlerin emeği hiçe sayıldı

İzmir Veteriner Hekimler Odası, pandemiyle mücadelede veteriner hekimlerin sağlık çalışanı olarak sahada aktif çalışma yürütmesine rağmen meslektaşlarının emeklerimizi hiçe sayıldığını belirtti.

İZMİR (Anayurt) - İzmir Veteriner Hekimler Odası, pandemiyle mücadelede veteriner hekimlerin sağlık çalışanı olarak sahada aktif çalışma yürütmesine rağmen meslektaşlarının emeklerimizi hiçe sayıldığını belirtti.  Açıklamada şu ifadeler yer verildi:

"Halk sağlığına dair her yıl kamuoyuna yansıtılmaksızın meslektaşlarımızın maruz kaldığı zoonozlarla mücadele çalışmalarını yok saydınız. Alkış beklemedik elbette ama çoğu zaman kurum amirlerinin emirleri doğrultusunda eldeki olanaklarla mesleğini icra etmeye çalışan ve memuriyetin yasal çerçevesi içinde sessizliğini korumak zorunda kalan meslektaşlarımızı sözde hayvan severlerin önüne atıp geçtiniz. Emeklerimizi hiçe saydınız.

Biz her gün hayvan hakları için mücadele ederken, insan sağlığına dair koruyucu hekimlik faaliyetleri yaparken, siz önemli günler ve haftalarda kucağınıza alıp öpüp koklamaktan öte gitmediğiniz hayvanlarla fotoğraflar paylaşıp bizlerden çok hayvan sever sayıldınız. Yılda üç beş kez fotoğraf çektirmeye çaba harcadınız ama bu kadar gösterişli sevdiğiniz hayvanlar için nedense bir türlü, yıllardır beklediğimiz ceza hukukuna dâhil edilmesi gereken maddelerin de yasallaştırılmasına yönelik Hayvanları Koruma Kanununu hayata geçirmeye emek harcamadınız.

Anlayacağınız daha ne söylesek nasıl anlatsak bilemez haldeyiz. Uzun lafın kısası 'meslekçe şaşkınız' en azından bunu bilin istedik. Çünkü Veteriner Hekimlik mesleği tarih boyunca böyle eziyet görmedi."