Menü için tıklayınız

Özlük Haklarımız Halk Sağlığına Kurban Olsun

           

 

 İZMİR VETERİNER HEKİMLERİ ODASI

 

 

BASINA VE KAMUOYUNA

Özlük Haklarımız Halk Sağlığına Kurban Olsun

Geçtiğimiz yıllara kıyasla Kurban Bayramı öncesi, hayvan satış yerlerinin İlimiz genelinde daha düzenli ve kontrollü olarak oluşturulduğunu görüyoruz. Aynı özeni Kurban Bayramı sırasında kesim yerlerinde de görmeyi diliyoruz.

Yetkililerin 4 gün boyunca çevre ve halk sağlığını dikkate alarak yapacakları çalışmaların halk sağlığı açısından ciddi riskleri engellediğini unutmamak gerekir.

Aynı duyarlılık ve bilinçle, vatandaşların da; kurban kesim yeri olarak, halk sağlığına uygun yasal alanları seçmelerinin yanı sıra, hayvan satış ve kesim yerlerinde Veteriner Hekimlerin kontrolüne dair bilgi sahibi olmaları sayesinde sorunsuz bir Kurban Bayramı geçirmeleri mümkün olacaktır.

Son yasal düzenlemelerle özlük hakları açısından sağlık sınıfının dışında bırakılan biz Veteriner Hekimler Kurban Bayramı dahil her zaman halk sağlığı için halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Özlük hakları gündeme geldiğinde hiç kimse olan biz Veteriner Hekimler, hiç kimse olmayan kurban satış ve kesim yerlerinde halk sağlığına katkı ve ülkemize hizmet için varız.

Tüm zor koşullara karşın özlük haklarını hesaplamadan seçtiğimiz Veteriner Hekimlik mesleğinin üyeleri olarak koruyucu hekimliğin bilincinde olan bizler, hiçbir zaman görevi bırakmaya yönelik eylemler yapmayarak yeminimize sadık kaldık. Bu Kurban Bayramında da halk sağlığı ve gıda güvenliği için bizler bayram yapmayacağız.

Halk sağlığı ve hayvan refahının yok sayılmadığı dört günlük Kurban Bayramınızın mutlu ve huzurlu geçmesini dileriz.

 

H. Gökhan ÖZDEMİR

                                                                                                                    Başkan

                                                                                                 İzmir Veteriner Hekimleri Odası

                                                                                                           Yönetim Kurulu adına