Menü için tıklayınız

Türkiye’de Bilimsel Veteriner Hekimliği Eğitiminin Başlamasının 176. Yıldönümü

IVHO-LOGO.jpgTürkiye’de Bilimsel Veteriner Hekimliği Eğitiminin Başlamasının Yıldönümü

                Bu yıl 176. Yılının kutlandığı, Bilimsel Veteriner Hekimliği Eğitiminin Başlangıcının yıldönümünde, sayısı son yıllarda giderek artan Veteriner Fakültelerinde kalitenin artırılmasına dair çağrı yapmak istiyoruz.

                Artık Dekanlar Konseyi de başka Veteriner Fakültesi açılmamalı noktasında hemfikir olduğuna göre, bilimi temel alması hedeflenen üniversitelerimizin Değerli Rektörlerine sesleniyoruz. “Lütfen Veteriner Fakültesi açılması yönünde girişimlerde bulunulmasın ve mevcutta bünyenizde Veteriner Fakültesi var ise onlardaki eksikliklere ve ihtiyaçlara kulak verin.”

                Çünkü sayıca artıp kalitesine katkı koymadığınız eğitim kurumları ne yazık ki kaliteli bir eğitim verememektedir. Bu da doğrudan biz meslek odalarını ilgilendiren bir konudur. Sahada karşılaşılan tüm sorunlar temelden gelen mesleki eksikliklerden kaynaklanmaktadır.

                Bundan sonraki amaç Veteriner Hekimliği mesleğinin her zaman olduğu gibi bilimsel çizgisinden ödün vermeden yetiştirdiği öğrencileri ile ülkemiz için daha faydalı işlere imza atması olmalıdır.

Bizler her ne kadar meslek içi eğitimlerle, seminerlerle, çeşitli etkinliklerle meslektaşlarımızın gelişimlerine katkı koymaya çalışsak da temelin sağlam olması çok çok önemlidir.

Mevcut durumda alt yapısına çok da özen gösterilmeden açılmış olan fakültelerimizde titizlik ve özveri ile Veteriner Hekim yetiştirmeye çalışan değerli Öğretim Üyesi meslektaşlarımıza da bir kez daha teşekkür ediyoruz.

 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu adına

Başkan

H. Gökhan Özdemir

 

2006 - 2018 / On İki yılda On Üç Yeni Veteriner Fakültesi