Menü için tıklayınız

BROŞÜRLER

İzmir VHO'sı 2021 Takvimi

2021 yılının ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur, mutluluk getirmesi dileklerimizle yeni yılınızı kutluyoruz. İzmir Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu

Sağlıklı Süt

Zoonozlarla Mücadelede Veteriner Halk Sağlığı ve Tek Sağlık

Veteriner Halk Sağlığına Bir Katkı Daha İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak Veteriner Halk Sağlığı Çalışma Grubumuz tarafından "Zoonozlarla Mücadelede Veteriner Halk Sağlığı ve Tek Sağlık" adlı yayının çalışmaları tamamlandı. Editörlüğünü; Dokuz Eylül Tıp F. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman YILMAZ, Çanakkale Onsekiz Mart Ü. Tıp F. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel OYMAK ve Halk Sağlığı Çalışma Grubumuz Sekreterya Görevlisi Adnan SERPEN'in gerçekleştirdiği kitap, Veteriner Halk Sağlığı Çalışma Grubu üyelerinin katkıları ile hazırlandı. Kitabın dağıtımı öncesinde Oda Yönetim Kurulu olarak "Zoonozlarla Mücadelede Veteriner Halk Sağlığı ve Tek Sağlık" adlı kitabın Editörlerinden Prof. Dr. Osman YILMAZ ve Adnan SERPEN ile biraraya geldik. Başkan H. Gökhan ÖZDEMİR bu görüşmede; Kitabın hazırlanma amacının, zoonoz hastalıklar başta olmak üzere sağlık sorunlarıyla mücadelede ve sorunların çözümünde "Veteriner Halk Sağlığı" ve "Tek Sağlık" kavramlarının önemini anımsatmak olduğunu dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Veteriner Halk Sağlığı Çalışma Grubu Sekreterya görevlisi Adnan SERPEN'e Veteriner Halk Sağlığı Çalışma Grubu Başkanı Hocamız Osman YILMAZ tarafından teşekkür plaketi sunuldu. İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak başta Veteriner Halk Sağlığı Çalışma Grubu üyelerimiz olmak üzere Odamız üyelerinin destekleriyle, yine bir ilke imza atmış olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. "Zoonozlarla Mücadelede Veteriner Halk Sağlığı ve Tek Sağlık" adlı kitap, konunun ilgilisi tüm kurum ve kuruluşlara, veteriner hekimlik sektörünün paydaşlarına ve talep eden tüm şahıslara olmak üzere çok sayıda insana ücretsiz olarak gönderilecektir. Çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederken, kamuoyuna ve mesleğimize faydalı olmasını diliyoruz. İzmir Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu

Sahipsiz Hayvanlar

Bilgi paylaşımına yönelik yayınımızı okumak, bilgisayarınıza indirmek için bağlantıya tıklayınız.

Tüberküloz (Verem)

Tüberküloz(Verem) hakkında broşürümüz

Koyun Keçi Vebası

Koyun keçi vebası hakkında broşür

Kist Hidatik

Kist hidatik ile ilgili broşürümüz.

Mavi Dil Hastalığı

Mavi dil hastalığı ile ilgili VHO tarafından bastırılan broşürümüz.

Veteriner Hekim Kimdir?

Veteriner Hekimliği kısa ve temel olarak tanıtan broşür`ümüzü bilgisayarınıza hiç bir dosya indirmeden okuyabileceğiniz şekilde biçimlendirdik. Alttaki bağlantıya tıkladığınızda yeni web sayfası açılacaktır, kısa bir süre sonra görüntü rahat okunabilir duruma gelecektir. Alttaki bağlantıya tıklayınız:

Evcil Hayvanlarımız ve Biz

Evcil Hayvanlar ile birlikte yaşamanın püf noktalarını anlatan broşür`ümüzü bilgisayarınıza hiç bir dosya indirmeden okuyabileceğiniz şekilde biçimlendirdik. Alttaki bağlantıya tıkladığınızda yeni web sayfası açılacaktır, kısa bir süre sonra görüntü rahat okunabilir duruma gelecektir. Alttaki bağlantıya tıklayınız:

Kurban

Kurban; kurban seçimi, kesimi ve Halk Sağlığı ile ilgili temel bilgileri aktaran broşür`ümüzü bilgisayarınıza hiç bir dosya indirmeden okuyabileceğiniz şekilde biçimlendirdik. Alttaki bağlantıya tıkladığınızda yeni web sayfası açılacaktır, kısa bir süre sonra görüntü rahat okunabilir duruma gelecektir. Alttaki bağlantıya tıklayınız:

Evcil Hayvanlarımız ve Biz

Alttaki bağlantıya tıklayın lütfen:

Veteriner Hekim Kimdir?

Alttaki bağlantıya tıklayın lütfen:

Çiftlik Hayvanlarında Hayvan Refahı

Kitapçığa erişim için bağlantıya tıklayınız: