Menü için tıklayınız

8.Ulusal Hidatidoloji Kongresi

8.Ulusal Hidatidoloji Kongresi

Değerli üyelerimiz ve sevgili meslektaşlarımız,

Sizleri 28 Eylül – 1 Ekim 2016 tarihlerinde Çorum’da Hitit Üniversitesi ile düzenlemekte olduğumuz 8. Ulusal (Uluslararası Katılımlı) Hidatidoloji Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duymaktayız. Kongremiz Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda yapılacaktır.

"8. Ulusal Hidatidoloji Kongresi’nin Çorum’da Hitit Üniversitesi ile birlikte yapılması teklifi Derneğimiz Yönetim Kurulu’nda değerlendirilmiştir. Üyemiz, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı ve Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof.Dr. Ayşegül TAYLAN ÖZKAN’ın gayretleriyle Çorum’da yapılan görüşmeler sonunda kongre organizasyonu çalışmaları başlatılmıştır.

Ekinokokkozis bilindiği üzere ülkemizin gerek insan sağlığı gerekse hayvan sağlığı ve ekonomik kayıpları nedeniyle de en önemli helment hastalıklarından biridir. Son gelişmelerin de yer alacağı Kongremizin ülkemizde insan ve hayvan sağlığına çözüm üreten katkılar sağlayacağına, özellikle genç araştırmacılara eğitici, yol gösterici olacağına ve sosyal aktiviteleriyle de güzel bir kongre olacağına inanmaktayız.

Kongre organizasyonunda bize tüm desteğini veren Hitit Üniversitesi’nin değerli Rektörü Sayın Prof.Dr. Reha Metin ALKAN ile Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr. Mete DOLAPÇI’ya teşekkür ediyoruz. Ülkemizin yıllardan beri süregelen en önemli ekonomik ve sağlık sorunlarından birini oluşturan ekinokokkozis ile ilgili tüm konuların ele alınacağı yurt içi ve yurt dışı katılımcılarımızın yer alacağı oturumlar, konferanslar ve sunulacak olan bildirilerle son derece yararlı bir bilgi alış verişi olacağı inancındayız.

Derneğimiz Yönetim Kurulu ve Kongre Organizasyon Komitesi adına, bu bilimsel ve sosyal paylaşım ortamında siz değerli meslektaşlarımızla birlikte olmaktan mutluluk duyacağımızı belirtir,

saygı ve sevgilerimizi sunarım." 

Prof.Dr. Nazmiye Altıntaş

Türkiye Hidatidoloji Derneği Başkan

http://www.hidatidoloji.org/8-ulusal-hidatidoloji-kongresi-2-duyuru