Menü için tıklayınız

Ulusal Reprodüksiyon ve Suni Tohumlama Bilim Kongresi

Ulusal Reprodüksiyon ve Suni Tohumlama Bilim Kongresi

 

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Anabilim dalımız ev sahipliğinde 5-9 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 9. Ulusal Reprodüksiyon ve Suni Tohumlama Bilim Kongresi’nin hazırlıkları devam etmektedir.

Ulusal Reprodüksiyon ve Suni Tohumlama Bilim Kongreleri 1997 yılından beri 2 yılda bir gerçekleştirilmektedir. Bu kongreler bilimsel gelişmelerin takip edilmesi, ülkemizde yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ve camiamızda sosyal ilişkilerin gelişmesinde önemli katkılar sağlamaktadır. Ancak sahada mesleki faaliyetlerinin önemli kısmını reprodüksiyon ve suni tohumlama alanında yürüten serbest veteriner hekimlerin kongrelerimizin bir paydaşı olmamasını önemli bir eksiklik olarak görmekteyiz. Bu eksikliğin giderilmesi düşüncesiyle kongremizde serbest veteriner hekimlere yönelik olarak bir çalıştay programlanmış, konu ile ilgili Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi ve oda başkanlarımıza duyuru yapılmıştır. Ayrıca veteriner fakültelerini temsilen 5. sınıfa geçmiş başarılı birer öğrenciyi kongremize davet ettik.

Geçmişte ve günümüzde bilim alanımızda hizmet eden akademisyenlerimiz, serbest çalışan meslektaşlarımız ve geleceğimizin veteriner hekimleriyle verimli ve güzel bir birliktelik olması dileğiyle kongremize katılımınızı bekliyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Kongre Düzenleme Kurulu Adına

Prof. Dr. Fikret KARACA

Kongre BaşkanıKongre kayıt ve diğer ayrıntılı bilgiler için bağlantıya tıklayınız:
 

http://rstbilimkongresi2018.mku.edu.tr/