Menü için tıklayınız

Türk Veteriner Hekimleri Birliği'nin Bölge Toplantıları

Türk Veteriner Hekimleri Birliği'nin Bölge Toplantıları

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin ilki Samsun’da gerçekleştirilen ve önemli tespitlerin yapıldığı bölge toplantısının ikincisi İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı’nın ev sahipliğinde 27-28 Temmuz tarihleri arasında İzmir’de, üçüncü toplantısı ise yine Gaziantep Veteriner Hekimleri Odası’nın ev sahipliğinde kültürün başkentlerinden Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

İzmir’deki toplantıya, İzmir, Manisa, Uşak, Afyon, Kütahya, Denizli, Aydın, Muğla, Burdur, Isparta, Antalya, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Trakya, Kocaeli ve İstanbul Bölge ve İl Oda Başkanlıkları katılacaklar.

30-31 Temmuz tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilecek toplantıya ise Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana, İçel(Mersin), Osmaniye, Hatay, Adıyaman, Niğde, Karaman, Van, Kahramanmaraş, Malatya, Kayseri, Elazığ, Konya, Aksaray, Nevşehir Bölge ve İl Oda Başkanlıkları katılacaklar.

Toplantılarda; Hayvan Sağlığı, refahı, ıslah ve beslenmesi, hayvancılık desteklemeleri, canlı hayvan ve et ithalatı, 3. Tarım Şurası ve kamu yapılanması gibi sektörü yakından ilgilendiren çeşitli konular ele alınacak.

Yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle hayvan hareketleri, hayvan hastalıkları, zoonotik hastalıklar, Veteriner Halk Sağlığı, gıda güvenliği ve çevre sağlığı gibi hususlar görüşülecek. Veteriner Hekimliğin sorunları ve çözüm önerileri konusunda ise Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi ve Oda Başkanlıklarının gerçekleştireceği faaliyetler ve yol haritası değerlendirilecek.

TVHB Merkez Konseyi

https://tvhb.org.tr/2019/07/23/turk-veteriner-hekimleri-birliginin-bolge-toplantilari-hiz-kesmeden-devam-ediyor/