Menü için tıklayınız

Meslektaşlarımızın Dikkatine! 22.03.2021

Meslektaşlarımızın Dikkatine! 22.03.2021

Bilindiği üzere Covid 19 pandemisi nedeni ile ülke genelinde meslek örgütlerinin Olağan Genel Kurul ve Seçimleri iptal edilmişti. Bu kapsamda yetkili makamlarca alınan yeni kararlar doğrultusunda 04  Mart 2021 tarihinde Seçim Kuruluna İzmir Veteriner Hekimleri Odamızın da 2020-2022 dönemi Olağan Genel Kurul ve Seçimlerinin yapılıp  yapılamayacağına dair görüş  sorulmuş, 05 Mart 2021 tarihli Seçim  kurulunun yapılamayacağına ilişkin cevap yazısı meslektaşlarımıza duyurulmuş ve web sitemizde yayımlanmıştı. 
Bu dönem seçimlere aday olan bazı gruplar tarafından zaman zaman  mevcut Yönetim Kurulu olarak Olağan Genel Kurul ve Seçimlerin yapılmasını  istemediğimize dair, ilgili başvuruların  yapılmadığı  yönünde haksız ve asılsız iddiaların olduğu sosyal medya gruplarında görülmektedir.YSK tarafından  bazı genel kurulların (300'ün altında   üyesi olan ) yapılmasına  izin verildiğine  ilişkin  haberler üzerine 
12 Mart 2021 tarihide  yönetim  kurulumuz  tarafından  tekrar  başvuru  yapılmış, 16 Mart 2021 tarihinde ilçe seçim  kurulunca verilen  cevapta mevcut İçişleri  Bakanlığı Genelgesi ve İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu kararları  doğrultusunda  Genel Kurul ve Seçimlerimizin yapılamayacağı bildirilmiştir. Gelen Seçim kurulu ikinci yazısı  da Web sitemizde  yayımlanmıştır . 
Süreç yasal çerçevede  takip edilmekte  olup meslektaşlarımızın  yanlış  bilgilendirilmemesi adına  yönetim  kurulumuzca tekrar açıklama gereği duyulmuştur. 
Bilgilerinizi  rica ederiz. 
İzmir  Veteriner Hekimleri Odası 
Yönetim Kurulu
Seçim Kurulundan gelen yazı için alttaki bağlantıya tıklayınız:
http://bit.ly/3sdkJCj

Telefon ile erişim sağlayanlar ve cep telefonlarında pdf dosya görüntüleyeci program yüklü olmayanlar için ilgili yazıyı görsel olarak bilgilerinize sunuyoruz: