Menü için tıklayınız

32. DÜNYA VETERİNER HEKİMLİĞİ KONGRESİ TAMAMLANDI.

32. DÜNYA VETERİNER HEKİMLİĞİ KONGRESİ TAMAMLANDI.

32. DÜNYA VETERİNER HEKİMLİĞİ KONGRESİ TAMAMLANDI.
13-17 2015 Eylül tarihleri arasında İstanbul`da gerçekleştirilen Kongrede Hayvan Sağlığı, İnsan Sağlığı ve Refah temaları ön plandaydı. Çok sayıda sözlü ve poster sunumun yer aldığı Kongrede Hayvan Refahı, Sığır, Keçi, Koyun, Akuatik Hayvan Sağlığı, Tek Sağlık, Epidemiyoloji, Gıda Hijyeni ve Eğitim konularında oturumlar gerçekleştirildi.

İzmir Veteriner Hekimler Odası olarak Kongreye "Sahipsiz Kedi ve Köpeklerde Zoonotik Hastalıklarla Mücadelede Belediye Örneği" başlıklı Poster sunumu ile katılım sağlandı.
Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından düzenlenen Kongrede Oda Başkanları ile güncel konuların görüşüldüğü bir toplantı da gerçekleştirilirken, Kongre süresince gerek bilimsel anlamda katılım sağlayan uzmanlarla gerekse Meslek Odalarımızın temsilcileri ile bilgi alışverişinde bulunuldu. İlerleyen günlerde gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklere ilişkin görüşmeler yapıldı.

WVA Başkanı Dr. Rene A. CARLSON ve OIE Direktörü Dr. Brian Ross EVANS`ın da katılım sağladığı, pek çok farklı ülkeden katılımcıların olduğu Kongre, bilimsel paylaşımların yanısıra Ülkemizin tanıtımı açısından da başarı ile tamamlandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin ARZU` nun da katıldığı Kongre açılışına, Besteci ve Piyanist Tuluyhan UĞURLU ile müzik eşliğinde İstanbul`u anlatan görseller damgasını vurdu. Kongre Başkanı Prof. Dr. İrfan EROL, Onursal Başkanlar Dr. Mehmet ALKAN ve Talat GÖZET, Bilimsel Komite Başkanı Prof. Dr. Ersin İSTANBULLUOĞLU başta olmak üzere Kongrenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu

Fotoğraf albümü için alttaki bağlantıya tıklayın lütfen.