Menü için tıklayınız

Ege Bölgesi Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısı

Ege Bölgesi Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısı

Ege Bölgesi Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısına Katıldık 


1- 2 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen "Ege Bölgesi Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısı" öncesinde 1 Nisan günü Bölgemizde bulunan; Afyon, Aydın, Denizli, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak Oda Başkanları ile İzmir Veteriner Hekimler Odasında Oda Başkanımız H. Gökhan ÖZDEMİR, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa YALÇIN ve Canan TÜRKER` in de katılım sağladığı hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK ve Bakanlık üst yöneticilerinin katılımı ile 2 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilen "Ege Bölgesi Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısı" na İzmir Veteriner Hekimler Odası adına Başkan H. Gökhan ÖZDEMİR ve Genel Sekreter Dr. Ebru TONG tarafından katılım sağlandı.
Toplantı Bakanlık faaliyetlerinin özetlendiği ve Strateji Geliştirme Başkanı Kerim ÜSTÜN tarafından yapılan sunum ile başladı. Sunumun ardından açılış konuşmasını yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK; toplantının amacının tarım sektörünün geleceğini masaya yatırmak olduğunu dile getirdi. Bakanlığın tüm üst düzey yöneticileri ile birlikte üreticilere hesap vermek üzere buradayız diyen Bakan ÇELİK, Ege Bölgesinin yalnızca turizm ile öne çıkan bir bölge olmadığını belirtti. Konuşmasında toprağa sahip çıkılmasını gerektiğini de vurgulayan Faruk ÇELİK bu konuda Bakanlık olarak yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çiftçilik anlayışının gençlere verilecek desteklemelerle değiştirilmesinin de hedefleri arasında olduğunu anlatan Bakan ÇELİK, özellikle üretici birlikleri ile ilgili çözüm önerilerinden söz etti. Tüm Bakanlık çalışanları ile yalnızca masada değil, sahada, tarlada olacaklarını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK tüm gün toplantı boyunca katılımcılara söz vererek bölgenin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.
Ticaret Odaları, Esnaf ve Sanatkar Odaları, Üretici ve Yetiştirici Birlikleri, Kooperatif üyeleri, Meslek Odaları temsilcileri, üreticiler, çiftçiler ve girişimcilik desteği almış vatandaşların da katılımcı olduğu toplantıda Ege Bölgesinin tüm illerinde gıda, tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dair sorunlar konuşuldu.
Toplantıda İzmir Veteriner Hekimler Odası adına söz alma şansı bulan Oda Başkanımız ÖZDEMİR; KOSGEB Girişimcilik projelerinden yeni mezun meslektaşlarımızın da yararlanabilmesi için Veteriner hizmetleri başlığının eklenmesi, 6343 sayılı Meslek İcrasına dair Kanunumuzun güncellenmesi, fiili hizmet zamları vb. hakların tek tıp tek sağlık konsepti kapsamında sağlık hizmetleri sınıfında olan biz Veteriner Hekimler için de gündeme alınması, Veteriner Hekimlikte Uzmanlık konusunda iletilen görüşlerimizin ve çalışmalarımızın değerlendirilmesi, Hayvan Sağlık Zabıtası ve Kurban Hizmetleri Komisyonlarında Veteriner Hekim Odalarının da bulunması gerektiği hususlarına dair taleplerimizi iletti . Mesleğimiz ve hayvancılıkla ilgili önerilerimizi ve taleplerimizi içeren bir dosya sunuldu.
Ayrıca Bakan Faruk ÇELİK ile birebir yapılan görüşmede 56 Veteriner Hekim Oda Başkanı ve TVHB Merkez Konseyi adına randevu talebimiz olduğu konusu bir kez daha anımsatıldı.Çok yoğun katılımın olduğu toplantının sonuçlarının bölgemiz ve mesleğimiz adına yararlı olmasını diliyor, toplantı hazırlıkları sırasında emeği geçen meslektaşlarımız başta olmak üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyoruz.


İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu

 

Fotoğraf Albümüne erişim için alttaki bağlantıya tıklayınız. 
Haber Linki : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.598102140357773.1073742012.486434594857862&type=1&l=240dfcc15c