Menü için tıklayınız

Uluslararası Katılımlı 20. Ulusal Parazitoloji Kongresi

Uluslararası Katılımlı 20. Ulusal Parazitoloji Kongresi

Değerli Üyelerimiz, Sevgili Meslektaşlarımız,

Sizleri, 25-29 Eylül 2017 tarihleri arasında Osmangazi Üniversitesi ile işbirliği halinde Eskişehir’de düzenlenecek olan Uluslararası Katılımlı 20. Ulusal Parazitoloji Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duymaktayız.

Türkiye Parazitoloji Derneği Yönetim Kurulu’nun  21.12.2016 tarihli toplantısında, alınan karar gereği kongremizin “uluslararası katılımlı” ve ana temasının  ise “Vektörler ve Vektörler ile Bulaşan Hastalıklar” olmasına karar verilmiştir.

Bu kongremizde ayrıca, 18.10.2016 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulumuzda alınan karar ile değiştirilen tüzük maddesi gereğince seçimli “Dernek Genel Kurulu” da gerçekleştirilecektir. Genel Kurul ilk toplantısı 20 Eylül 2017 tarihinde yapılacak ve ilk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı kongremizin üçüncü günü olan 27 Eylül 2017 tarihinde yapılacaktır.

1-2 Şubat 2017 tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne yapılan ziyarette Rektör Sayın Prof. Dr. Hasan GÖNEN başta olmak üzere ilgili kişilerle görüşülmüş ve sıcak yaklaşımları neticesinde kongrenin “Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi” salonlarında yapılması karara bağlanmıştır.

Bilindiği üzere hem tıbbi hem de veteriner hekimlik alanında yaşanan hızlı bilimsel gelişmeler kendi alanlarında çalışan bilim insanlarımız tarafından takip edilmekte ve bilim alanımızın en önemli etkinliği olan Ulusal Kongrelerimizde bu gelişmeler ve yenilikler paylaşılmakta, yeni işbirlikleri kurulmaktadır. Bu kapsamda, gerek ülkemizde gerekse yurtdışında çeşitli konular üzerinde çalışan bilim insanlarının buluşma ortamı olan bu toplantıda başta genç arkadaşlarımız için olmak üzere birçok fırsatın ve yeni proje olanaklarının bulunabileceği açıktır.

Bu düşünceler ışığında, BÜTÜN ÜYELERİMİZİN ve diğer meslektaşlarımızın KATILIMININ Parazitoloji camiası olarak hepimizin başarılarını arttıracağına inanıyor ve bu eşsiz şehrimizde sizleri aramızda görmeyi umuyor, bilimsel ve sosyal ortamımıza zenginlik sağlayacağınıza inanıyoruz.

Saygılarımızla.

 

Türkiye Parazitoloji Derneği

Yönetim Kurulu Adına

Prof. Dr. Yusuf ÖZBEL

Dernek Başkanı

http://www.parazitoloji2017.org/davet