Menü için tıklayınız

Hayvan Hastalıkları İle Mücadele Konulu Toplantı Gerçekleştirildi

Hayvan Hastalıkları İle Mücadele Konulu Toplantı Gerçekleştirildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğünde 28 Kasım Salı günü "Hayvan Hastalıkları ile Mücadele" kapsamında bir değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantı; salgın hastalıklarla mücadele hizmetleri ve hastalıklardan arilik hedefleri doğrultusunda İl ve İlçe müdürlüklerinde görevli Veteriner Hekimler, Serbest Veteriner Hekimler ve Yardımcı Sağlık Personelinin katılımı ile gerçekleştirildi.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Ayşe ŞENER DENİZLİ' nin yürütücülüğünde gerçekleştirilen toplantıya Oda Başkanımız H. Gökhan ÖZDEMİR ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katılım sağladı.

Toplantı Bornova Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsünden Veteriner Hekim Dr. Necdet İlker İÇİL' in aşıların uygulama aşamalarında dikkat edilmesi gerekenler hususunda yaptığı sunum ile başladı.  Sonrasında Bayındır, Tire, Ödemiş, Kiraz ve Bergama İlçe Müdürlüklerinde görevli meslektaşlarımızın son 3 yılda hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında yaptıkları çalışmaları anlattıkları sunumlar sırasında katılımcıların soruları ve katkıları ile toplantı tamamlandı.

Toplantı sırasında; klinisyen meslektaşlarımızın sahada hastalıkların bildirimine dair katkılarının değerli olduğuna vurgu yapılırken çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür edildi.

 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu