Menü için tıklayınız

Veteriner Hekim e-Reçete Talimatı ve Kılavuzu Yayımlandı

Veteriner Hekim e-Reçete Talimatı ve Kılavuzu Yayımlandı

E-reçete kullanımına ilişkin olarak 01.01.2018 tarihi itibariyle yürürlüğe giren talimat ve kılavuz belgesine ulaşmak için alttaki bağlantıya tıklayınız:
https://goo.gl/nxRdVV

ya da (seçenek olarak) alttaki bağlantıya tıklayınız:
http://www.izmir-vho.org/mevzuat/Talimatlar/E_Recete_%20Tlmt_ve_%20uygulama%20_Klvz.pdf

 

E-reçete kullanımı 01.01.2018 tarihi itibariyle zorunlu hale getirildi ve halen tabi olunan 19.09.2014 tarih ve 35190 sayılı Veteriner Hekim Reçetesi Talimatı 31.01.2018 tarihinden itibaren yürürlükten kaldırılacak.
31 Ocak 2018 tarihine kadar reçetelerinizi basılı koçanlar üzerinden de düzenleyebilirsiniz. Ancak bu tarihten sonra hiçbir şekilde basılı reçete kullanılamayacak. Yeni kurulmuş olan sistemin olası aksaklıklarını ve büyük bir iş yükü bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün yoğunluğunu dikkate alarak, e-reçete sistemini hemen kullanmaya başlamanız büyük önem arz ediyor.
1-31 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenleyeceğiniz reçeteler için sistemde herhangi bir kapatma işlemi yapılmayacak. Ancak 1 Şubat’tan itibaren, e-reçete sistemi bütünüyle belirlenen esaslar çerçevesinde kullanılacak.

Henüz e-reçete sistemi için kullanıcı adı ve şifre almamış olan meslektaşlarımızın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne başvurarak en kısa süre içinde kullanıcı hesaplarını açtırması gerekmektedir!