Menü için tıklayınız

Agroexpo, Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı

Agroexpo, Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı

 Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise dördüncü büyük tarım fuarı Agroexpo, Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, bu yıl 13’üncü kez kapılarını açtı.
"İzmir Büyükşehir Belediyesi Fuar İzmir kompleksindeki 110 bin metrekare alanda 60 ülkeden katılımla gerçekleşen fuardaki 850 standın yaklaşık 300 bin kişi tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor."
 

Agroexpo, 4 Şubat Pazar akşamına kadar sürecek olan Fuar'da İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak yerimizi aldık, Odamız standında TVHB Merkez Konseyi Başkanı Talat Gözet, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Bakan Danışmanı Prof. Dr. Yunus Kılıç , Ankara'dan gelen üst düzey bürokratları, İzmir ve çevre illerden gelen meslektaşlarımızı ağırladık, mesleğimiz ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk, hayvancılığın sorunları, geliştirilmesi konularında görüşlerimizi paylaştık.
 Standımızı ziyaret eden; sorular yönelten, sorunlarına çözüm arayan hayvancılıkla uğraşan üreticilerimizi bilgilendirdik, koruyucu hekimlik uygulamaları ile hastalıklara karşı nasıl önlem alacaklarını anlattık, ahır, barınak, sağım hijyeninin önemini vurguladık. Sık karşılaşılan bulaşıcı hayvan hastalıklarından korunma yöntemlerini anlatan broşürlerimizle bilgi eksikliklerini gidermeye yönelik destek sağladık.
 Ege'nin ve ülkemizin farklı yörelerinden gelen üreticilerimizle yaptığımız görüşmelerde; hayvan sağlığı, hayvan bakım ve beslenmesine yönelik bilgi eksikliklerinin olduğunu, hayvancılığın geliştirilmesi için yapılacak planlı çalışmalarda üreticilerin eğitimlerinin sağlanması için programlı etkinliklere dair taleplerinin olduğunu gördük.
 İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün fuar etkinlikleri kapsamında düzenlediği "Genç Çiftçiler Bilgi Yarışması" yine fuar etkinlikleri kapsamında düzenlenen forumlar, boğa yarışması, koyun ve keçi güzellik yarışması, boğa ırk tanıtımlarının fuar süresince katılımcılara yararlı olacağını düşünüyoruz.

 Bölgemiz ve ülkemiz tarım ve hayvancılığının gelişimine önemli katkıları olan, 13. kez gerçekleştirilen fuarı düzenleyen Orion Fuarcılık yetkililerine teşekkür ediyoruz.

 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu

 

Fotoğraf albümüne erişim için alttaki bağlantıya tıklayınız:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.949241791910471.1073742069.486434594857862&type=1&l=99520971d2