Menü için tıklayınız

Sektör Temsilcileri Bakan FAKIBABA ile bir araya geldi

Sektör Temsilcileri Bakan FAKIBABA ile bir araya geldi

Agroexpo açılışı nedeni ile İzmir'e konuk olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref FAKIBABA "İzmir Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı"nda sektör temsilcileri ile görüştü. İzmir Ticaret Borsası ve İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen toplantının açılış konuşmaları İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu KESTELLİ ve Bakan FAKIBABA tarafından yapıldı.

            İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı konuşmasında; tarım sektörünün ülkemizin vazgeçemeyeceği ve ihmal edemeyeceği bir sektör olduğuna vurgu yaptı.

            Bakan FAKIBABA da toplantı öncesi yaptığı konuşmada; "Geleceğimizin tarımda olduğunu biliyoruz, birlik ve beraberlik içinde olursak her konuda başarılı oluruz" dedi. İzmir'e çok değer verdiklerini belirterek eski İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü, Bakanlık Müsteşarı Ahmet GÜLDAL'ın konusuna hâkim olduğunu ve sorunların kısa zamanda çözüleceğini ifade etti.

            Soru yanıt olarak gerçekleştirilen "Sektör Değerlendirme Toplantısı"nda İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı H. Gökhan ÖZDEMİR; Bakan FAKIBABA ve ekibine meslektaşlarımız adına soru ve taleplerimizi yöneltti. Öncelikle VUS (Veteriner Hekim Uzmanlık Sınavı) Yönetmeliğinin bir an önce çıkmasını beklediğimizi dile getiren Başkan ÖZDEMİR, Bakanlık aşılama çalışmaları kapsamında meslektaşlarımıza ödenen payla ilgili düzenlemenin önemini hatırlattı. Kırsal kalkınmanın yasal düzenlemelerle sekteye uğradığını belirterek köylerin mahalle statüsüne geçmesinin özellikle küçük ölçekliler olmak üzere hayvancılık işletmelerini zor durumda bıraktığını bu yüzden kırsal kalkınmaya yönelik çalışmaların yürütülemediğini bu konuda yasal düzenlemeler gerektiğini söyledi.

            Bakan FAKIBABA, VUS ve aşılama ücretlerine dair çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirtip, kırsal kalkınma konusunda yasal düzenleme gerektiği konusunda aynı fikirde olduklarını ve önerilerimize ilişkin gerekli notları aldırdı.

 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu

 

Fotoğraf Albümüne erişim için alttaki bağlantıya tıklayınız:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.950107321823918.1073742070.486434594857862&type=1&l=013c1ec886