Menü için tıklayınız

Orman ve Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıya katılım sağladık.

Orman ve Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıya katılım sağladık.

Orman ve Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıya katılım sağladık

Orman ve Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında olan Aydın, İzmir, Manisa ve Muğla illerinde kısırlaştırma ve kayıt faaliyetlerinin HAYBİS kapsamında değerlendirildiği toplantıya; İllerin Büyükşehir Belediyeleri yetkilileri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri yetkilileri, Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürlükleri personeli ve Aydın, Manisa, Muğla Veteriner Hekimleri Oda Başkanları ile birlikte Oda Başkanımız H. Gökhan ÖZDEMİR de katılım sağladı.

Toplantıda sahipsiz hayvanlara yönelik dört ildeki faaliyetler hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından katılımcılar görüşlerini dile getirdi. Toplantı sonunda uygulamalar farklı da olsa Hayvanları Koruma Kanununa ilişkin temel konularda herkesin hemfikir olduğu görüldü. Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantıda alınan kararların, 4. Bölge Müdürlüğü tarafından Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne iletilmesi kararı alındı.

Oda Başkanımız, kayıt sisteminin Bakanlıklar arasındaki karmaşasının çözülmesi gerektiğini, mobil kısırlaştırmanın mesleğimiz ve hayvan hakları açısından kabul edilebilir bir uygulama olmadığını ve kayıt zorunluluğunun sağlanması konusu gibi önemli hususları dile getirdi.

Katılımcılar ilk kez bölgesel olarak düzenlenen toplantı için teşekkür ederken bu toplantıların devam etmesi gerektiğini belirttiler.

 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu