Menü için tıklayınız

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Geçici Hayvan Bakımevi açılışına katıldık.

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Geçici Hayvan Bakımevi açılışına katıldık.

İlimizde Hayvanları Koruma Kanunu öncesinde de Belediyeler tarafından sahipsiz hayvanlara ilişkin faaliyetler yürütülmekte ve hayvanların tedavileri amacıyla Veteriner Hekim meslektaşlarımız ellerindeki imkanlarla mesleklerini icra etmekteydi.
Zamanla gerek yasal düzenlemeler sayesinde gerekse meslektaşlarımızın birlikte yürüttüğü çalışmalarla il genelinde pek çok belediye Veteriner İşleri Müdürlüklerini kurmaya başladı. Belediye Başkanları Belediye Hizmetleri arasında Veteriner İşleri Müdürlüklerinin olmazsa olmazlardan olduğunu kabul ederek bu yöndeki faaliyetlerine hız kazandırdı.
3 Mayıs günü de Bayraklı Belediyesi Doğançay Mahallesindeki Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Geçici Hayvan Bakımevinin açılışını gerçekleştirdi.
Yıllardır sahipsiz hayvanlarla ilgili faaliyetler yürüttüğü halde Geçici Hayvan Bakımevi olmayan Bayraklı Belediyesi faaliyetlerini artık daha aktif olarak sürdürebilecek. Hayvanların refahını gözeterek hayvan ve insan sağlığına katkı koymaya devam edecek.
Bayraklı Belediye Başkanı Sayın Hasan Karabağ ve Veteriner İşleri Müdürü Dr. Armağan KİRDECİ başta olmak üzere meslektaşlarımızın ve Veteriner İşleri Müdürlüğü personelinin başarılarının devamını diliyoruz.
İzmir Veteriner Hekimleri Odası
Yönetim Kurulu

Fotoğraf Albümüne erişim için alttaki bağlantıya tıklayınız:
https://goo.gl/7x9ER6