Menü için tıklayınız

Çiftliklerde Danışmanlık Sistemi için düzenlenen Çalıştaya Katılım Sağlandı

Çiftliklerde Danışmanlık Sistemi için düzenlenen Çalıştaya Katılım Sağlandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında kurumsal kapasitenin geliştirilmesi hedefiyle, İzmir’de düzenlenen “Türkiye'de Çiftlik Danışmanlık Sisteminin Kurulmasına İlişkin Teknik Yardım Projesi Çalıştay”ına Odamızı temsilen meslektaşımız Dr. Avni GÖK katılım sağladı.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finanse ettiği, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Biriminin Sözleşme Makamı olarak yer aldığı projeye tarım sektöründe çalışan çok sayıda kamu ve özel kurum temsilcileri katıldı.

Proje kapsamında, Çiftlik Danışmanlık Sistemi için kurallar ve prosedürler ile kurulacak olan koordinasyon merkezinin özelliklerini belirlemek amacıyla çalışma grupları oluşturuldu.

18 ay süreyle uygulanacak olan bu proje ile; üreticilere arazi ve işletme yönetimi konusunda danışmanlık sunulması ve Çiftlik Danışmanlık Sisteminin etkili ve sürdürülebilir şekilde işletilmesi için kurumsal kapasitenin geliştirilmiş; çevre, gıda güvenliği, hayvan sağlığı ve refahı, çapraz uyum ve GAEC (İyi Tarım-Çevre Koşulları) standartlarına ilişkin, danışmanların ve üreticilerin bilgi ve farkındalık seviyelerinin artırılmış olması hedeflenmektedir.

                                                                       İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu