Menü için tıklayınız

Kapınızın önüne bir kap su koyun

Kapınızın önüne bir kap su koyun

Sokaktaki hayvanları da bir düşünün lütfen

İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir sıcak havaların artık tüm etkisini göstermeye başladığı günlerde bir hatırlatma yaptı.

 

” Suyun her canlı için hayat olduğunu unutmayalım” diyen Başkan Özdemir, sokakta yaşamakta olan sahipsiz kalmış kedi ve köpeklerin su ihtiyaçlarının karşılanmasının önemine değindi. Kapıların önüne konacak bir kap temiz suyun bu sıcaklarda can dostlarımızın sağlığı için öncelikli olduğunu belirten İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı, “Belediyeler ilimizde su ve beslenme odakları oluşturmuş olsa da bunlar yeterli olmayabiliyor, ya da bu odaklardaki suların temiz ve serin kalmasını her zaman sağlayamayabiliyorlar, bu nedenle onların bu hizmetlerine vatandaşlar olarak katkı koymalıyız” dedi.

ÖZDEMİR, can dostlarımızın böbrek rahatsızlıkları başta olmak üzere susuzluğa bağlı gelişebilecek kronik rahatsızlıklar da yaşamaması için temiz suya her zaman ulaşmalarının ne kadar önemli olduğunu dile getirdi.

Su ve besleme odaklarının bazen çöp kutusuna dönüştürüldüğüne dikkat çeken Özdemir vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

Özdemir, can dostlarımızın böbrek rahatsızlıkları başta olmak üzere susuzluğa bağlı gelişebilecek kronik rahatsızlıklar da yaşamaması için temiz suya her zaman ulaşmalarının ne kadar önemli olduğunu dile getirdi.

Su ve besleme odaklarının bazen çöp kutusuna dönüştürüldüğüne dikkat çeken Özdemir vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

Yine İlimizde geleneksel bir simge halini alan Fayton atları için de yaz sıcaklarında suyun ve gölgenin önemini vurgulayan Başkan H. Gökhan Özdemir; Fayton sahiplerine seslenerek onların da atlarına karşı sorumluluklarını yerine getirmeleri gerektiğini ve bunun insanlık görevi olduğunu hatırlatarak yetkilileri de gerekli düzenleme ve denetimleri yapmak üzere göreve çağırdı.

http://www.haberhurriyeti.com/kapinizin-onune-bir-kap-su-koyun-224500.html