Menü için tıklayınız

"Can Yoldaşım Şenliği"

"Can Yoldaşım Şenliği"

İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak SEHAYDER'in daveti üzerine Seferihisar'da "Can Yoldaşım Şenliği" kapsamında gerçekleştirilen "Hayvanların Yaşam Hakları Çalıştayı"na katıldık.

Seferihisar Belediyesi katkılarıyla düzenlenen etkinlikte; HAYKONFED yetkilileri, HAYKONFED Üyesi dernekler başta olmak üzere hayvan haklarına yönelik faaliyetler yürüten sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları temsilcileri bir araya geldi.

Çalıştayın açılış konuşmaları sırasında, İzmir Veteriner Hekimleri Odası adına söz alan Dr. Ebru TONG; başta Seferihisar Belediye Başkanı Tunç SOYER olmak üzere Şenlik ve Çalıştayda emeği geçenlere teşekkür etti. Sakin şehrin insanlarından olan ve yıllardır sessiz sakin çok başarılı işler yapan SEHAYDER Başkanı Fevziye ÖZKAN' a teşekkür eden TONG; "Zaman zaman sosyal medyada tatsız atışmalar yazışmalar da yer alsa, Veteriner Hekimler ve gönüllülerin bir arada olmasının önemini bu çalışmalarda daha çok görüp anlıyoruz" dedi. İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak yapılan çalışmalara bakınca hayvan haklarına yönelik bir sivil toplum kuruluşu gibi pek çok çalışmaya imza attıkları için mutlu olduğunu belirten TONG, hayvan hakları, hayvan sağlığı ve Veteriner Halk Sağlığı temelinde İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak her zaman olduğu gibi her çalışmaya katkı koyacaklarını dile getirdi. Veteriner Halk Sağlığına katkılarından dolayı meslek büyüklerini saygı ve rahmetle anmak gerektiğini belirten Dr. Ebru TONG, Odamızın paydaş olarak yer aldığı "Yalnız Değiliz" projesi kapsamında yazılan ve çoğaltılan hayvan sevgisi konulu metni de katılımcılara dağıttı.

Çalıştay oturumunda; Figen AYBERK Odamız adına "Popülasyon Kontrol ve Yönetimi" başlığındaki, Dr. Ebru TONG ise "Yerel Yönetimler, Hayvan Bakımevleri ve İşleyişleri" başlığındaki çalışma gruplarına katılarak katkı koydu. Çalıştay Sonuç Bildirgesine son şekli verildikten sonra katılımcı kuruluşlar tarafından ilgili makamlara iletilmesine karar verildi.

Oldukça verimli geçen Çalıştayda mesleğimize ilişkin yanlış kanıların oluşmaması için gereken konularda da bilgilendirmeler yapıldı.

2 Eylül Pazar günü de Kortej ile başlayacak Şenlikte; Prof. Dr. Tamer DODURKA'nın ve Nesrin ÇITIRIK'ın sunumları, Seferihisar Çocuk Belediyesi etkinlikleri, Suluboya Derneği Atölye Çalışması, Koç Köpekler Atölye Çalışması, Sahiplendirme Standı gibi etkinlikler yer alıyor.

 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu

 

Fotoğraf Albümüne erişim için tıklayınız.