Menü için tıklayınız

2. Uluslararası Veteriner Mikrobiyoloji Kongresi

2. Uluslararası Veteriner Mikrobiyoloji Kongresi

Veteriner Hekimleri Mikrobiyoloji Derneği tarafından 16-19 Ekim 2018 tarihleri  arasında Antalya'da düzenlenen 2. Uluslararası Veteriner Mikrobiyoloji Kongresi'ne katılım sağlandı.

Kongrede Odamızı Veteriner Halk Sağlığı Çalışma grubumuz üyelerinden M. Hakan Boyar temsil etti. Kongreye katılan Veteriner Fakülteleri Dekanlarına, akademisyenlere, Veteriner Kontrol Enstitüleri yöneticileri ve katılımcı meslektaşlarımıza Odamız yayınlarından "Zoonozlarla Mücadelede Veteriner Halk Sağlığı ve Tek Sağlık" adlı yayınımız sunuldu.

2. Uluslararası Veteriner Mikrobiyoloji Kongresi'nde; Anti Mikrobiyal Ajanlar ve Kemoterapi, Bakteriyoloji, Mikrobiyal Arı Hastalıkları, Epidemiyoloji, Mikrobiyal Balık Hastalıkları, Genetik Mühendislik ve Biyoteknoloji, Gıda Mikrobiyolojisi, İmmünoloji, Mikoloji, Mikrobiyal Kanatlı Hayvan Hastalıkları, Viroloji, Zoonotik Enfeksiyonlar, Hayvan Hastalıklarının Laboratuvar Teşhisi, Bakterilerde Antibiyotik Direnci, Veteriner Aşıları, Aşı Geliştirme Çalışmaları ve Aşıların Etkinlikleri, Bakteriyofajlar konu başlıkları kapsamında ulusal ve uluslararası alanlardan toplam 94 sözlü sunum ve 76 poster  sunumu gerçekleştirildi.

İzmir'den çok sayıda meslektaşımızın da katıldığı, başarı ile tamamlanan Kongre için Kongre Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kürşat AZKUR başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu

Fotoğraf Albümüne erişim için alttaki bağlantıya tıklayınız:

https://photos.app.goo.gl/qJLuTHUYtqCoSeWw7

Seçenek:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1137265629774752&type=1&l=5b0ae4171e