Menü için tıklayınız

ŞAP HASTALIĞI “TAM ZAMANLI SAHA TATBİKATI VE SALGIN YÖNETİMİ EĞİTİMİ” NE KATILDIK

ŞAP HASTALIĞI “TAM ZAMANLI SAHA TATBİKATI VE SALGIN YÖNETİMİ EĞİTİMİ” NE KATILDIK

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün Şap hastalığının yok edilmesine yönelik hazırlanan Acil Eylem Planı kapsamında İzmir’de düzenlenen “Tam Zamanlı Saha Tatbikatı ve Salgın Yönetimi” eğitimi 25 Şubat- 1 Mart tarihleri arasında Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde tamamlandı.

 

İzmir, Kütahya, Balıkesir, Muğla, Aydın, Uşak, Manisa, Denizli, Burdur, Çanakkale, Bursa, Afyon, Antalya gibi illerden Bakanlık personeli Veteriner Hekimlerin katıldığı toplantıda, Hayvan Sağlığı ve Karantina Dairesi Başkanı Veteriner Hekim Bayram Sertkaya, Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürü Veteriner Hekim Dr. Özhan Türkyılmaz ve Oda Başkanımız H. Gökhan Özdemir konuşma yaptılar.

 

            Ulusal Şap Hastalığı Kontrol Stratejisi kapsamında; aşılama ve diğer koruyucu tedbirlerin yürütülmesi, mihrak yönetimi virüs sirkülasyonuna yönelik serosürveyans çalışmaları, 2022 yılı başından itibaren geçerli olması planlanan aşılı arilik statüsü gibi konular yanında meslektaşlarımızın sahadaki görüş ve önerileri masaya yatırıldı. Hastalık sürecinde izlenmesi ve yapılması gereken işlemlere ilişkin eğitim Veteriner Hekim Adil Adıgüzel tarafından verildi.

 

Katılım sağlayan ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

 

 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu

 
 

 

 

Fotoğraf Albümüne erişim için tıklayınız.