Menü için tıklayınız

KIRSALDA KADININ GÜCÜNE DİKKAT ÇEKİLDİ

KIRSALDA KADININ GÜCÜNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü tarafından 12-13 Haziran tarihlerinde "Sürdürülebilir Kalkınma İçin Tarımda Kadın Çalıştayı" düzenlendi. Çalıştayın ilk gününde 4 ayrı masada kırsalda kadın gücünün verimli kullanılmasına dair başlıklar olarak belirlenen; Kırsaldaki kadının kapasitesinin güçlendirilmesi, Kırsalda kadın istihdamının artırılması ve girişimciliğin güçlendirilmesi, Tarımda sürdürülebilirlik ve kadın, Kırsalda kadınların kooperatifleşmesi, finansal sorunlar ve sosyal güvenlik konularında değerlendirmeler yapıldı.

Çalıştaya Genel Sekreterimiz Dr. Ebru TONG katılarak; "Kırsaldaki Kadının Kapasitesinin Güçlendirilmesi Çalışmaları" başlığının görüşüldüğü birinci masada Odamız adına görüşlerini dile getirdi. Çalıştay; üretici kadın çiftçiler, meslek örgütleri temsilcileri, öğretim üyeleri ve sektörün ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin de olduğu geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Çalıştayın ikinci gününde ise sonuç bildirgesi İzmir Ticaret Borsası Başkanlık Danışmanı Dr. Pınar Nacak'ın sunumuyla katılımcılarla paylaşıldı. Çalıştay çıktılarının değerlendirildiği oturuma; İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız, Eğitim Yayın Daire Başkanı İsa Sertkaya, Eğitim Dairesi Başkanı Aysel Asıl, Tarım ve Orman İl Müdürü Musa Bakan, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Canan Fisun Abay 'ın da katıldığı etkinlik, İzmir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personelinden oluşan halk oyunu ekibinin gösterisi ile sona erdi.

Çalıştayın hazırlanması ve tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu

Fotoğraf Albümüne erişim için tıklayınız

 

 
  •