Menü için tıklayınız

UTAEM'de Yönetmeliklere Yönelik Toplantı Gerçekleştirildi

UTAEM'de Yönetmeliklere Yönelik Toplantı Gerçekleştirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanlığı tarafından Ege Bölgesi İl ve İlçe teşkilatı personellerinin katılımı ile 18-20 Haziran tarihleri arasında TÜRKVET Sistemi ile Kimliklendirme Yönetmeliklerine ilişkin bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

UTAEM'de düzenlenen toplantıya Bakanlığın daveti üzerine İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak katıldık. Toplantının son gününde; Kedi, Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesine dair yönetmelik ve planlanan çalışmalar konuşuldu.

Tarım ve Orman Bakanlığının yeni yapılanması sonrasında özellikle evcil hayvanların kimliklendirilmesi konusuna yönelik yasal düzenleme ve uygulamaların Hayvanları Koruma Kanunundan ayrı düşünülemeyeceği ve bu konuda ilgili Genel Müdürlük yetkililerinin görüşmelerinin sürdürüldüğü belirtildi.

Toplantıda İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak, yıllardır bu konularda iki Bakanlığın birlikte çalışması gerektiğine vurgu yaptığımızı ve gerek Kanun gerekse yönetmelik taslaklarına ilişkin görüşlerimizi yazılı olarak da ilgili mercilere ilettiğimizi bir kez daha belirttik.

Tüm katılımcılar için yararlı olan toplantıda emeği geçen meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu