Menü için tıklayınız

Ankara'da Meslektaşlarımıza Ziyaretler Gerçekleştirdik

Ankara'da Meslektaşlarımıza Ziyaretler Gerçekleştirdik

  TBMM de gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerin yanı sıra Ankara'da bulunduğumuz süre içerisinde farklı kurum ve kuruluşlarda meslektaşlarımızı da ziyaret ettik.

                Oda Başkanımız H. Gökhan ÖZDEMİR tarafından; Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Dairesi Başkanı Hüseyin Gökçe MEŞE ve Yaban Hayvanı Üretim Şube Müdürü Özcan YAMAN ziyaret edildi. Gerçekleştirilen görüşmelerde; Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün yaralı yaban hayvanları rehabilitasyon çalışmaları başta olmak üzere genel olarak yürüttüğü çalışmalar ve ülkemiz için önemi üzerine bilgi alışverişinde bulunuldu.

                Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Yaban Hayvanları Kliniği, Birim Sorumlusu Doç. Dr. İrem ERGİN eşliğinde gezildi. H. Gökhan ÖZDEMİR tarafından; İzmir İlinde de ilgili kurumların işbirliği içinde yaban hayvanlarının rehabilitasyonuna dair bir yapılanmaya gidilmesi gerektiği, bu anlamdaki çalışmalara İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak katkı koyabilmek adına ülke genelinde yaban hayatına dair çalışmaların Odamız tarafından takip edilerek incelendiği belirtildi. Birim işleyişi hakkında bilgi alındı.

                Mesleğimizin köklü kuruluşlarından olan Veteriner Hekimler Derneği ve Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ziyaret edildi. Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Yalçın KöKSAL Oda Başkanı Hüseyin Tanrıverdi ve Yönetim Kurulu üyeleri ile mesleğimizin ivedi çözüm bekleyen sorunları, Ankara'da olma avantajına sahip meslek kuruluşlarımızın çalışmaları, İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak sürdürdüğümüz çalışmalar başta olmak üzere pek çok mesleki konu üzerinde görüş alışverişi yapıldı.

             Merkezi Ankara'da bulunan Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (VEDEK)  ziyaret edildi. Dernek başkanı Prof.Dr.Rıfkı Hazıroğlu ile altyapısı olmadan açılan veteriner fakültelerinin durumu, eğitimde  karşılaşılan sorunlar, veteriner fakültesi dekanlar toplantısı kararlarının uygulanması vs konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

                Mesleğimizi kurum ve kuruluşlarında en iyi şekilde temsil etmek üzere emek sarf eden meslektaşlarımıza konukseverlikleri için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

                İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu