Menü için tıklayınız

"Tek Sağlık Farkındalığı"

"Tek Sağlık Farkındalığı"

Bilindiği üzere tüm dünyada artık “Tek Sağlık” uygulamaları geleneksel sağlık sistemi anlayışının önüne geçmiş ve kabul görmüştür. İzmir Veteriner Hekimleri Odası da ülkemizde bu anlayışı benimseyerek yıllardır çalışmalar yapmaktadır. Bu bilinçle Veteriner Halk Sağlığı Çalışma Grubu oluşturulmuştur. Çalışma Grubu üyelerimizin her biri, çalışmalarıyla alanlarında isim yapmış değerli meslektaşlarımızdır.

Her zaman önemli olan ve her zaman gündemde olması gereken "Tek Sağlık" çalışmaları kapsamında; "Dünya Tek Sağlık Günü” Türkçe logosu da oluşturulmuştur. 4 yıldır, 14 diğer dilin yanında, 5. sırada Türkçe “3 Kasım Dünya Tek Sağlık Günü” yazıyor olmasını ve bunun tüm dünyada Tek Sağlık ile ilgilenenler tarafından görülmesini,  Veteriner Halk Sağlığı Çalışma Grubu üyelerimizden olan Kocaeli Üniversitesi Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğretim Üyesi Rüştü TAŞTAN sağlamıştır.

Uluslararası bir kuruluş olan Tek Sağlık Komisyonunun e-posta grubuna da üye olan Dr. Rüştü TAŞTAN'a "Tek Sağlık Olayları Haber Notları"nı takip ederek Çalışma Grubuna yaptığı katkılardan ve pek çok toplantıda tek sağlığın önemine dair bilgilendirmeler yaparak ülkemizde tek sağlığın önemini anlatmaya dair çabalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

İzmir Veteriner Hekimleri Odası

Yönetim Kurulu